|
Мы работаем для Вас:
Временный график работы
Пн, Ср: 17:00 - 20:30
Вт, Чт: 09:00 - 19:00
Сб: 10:00 - 16.00
Пт.: выходной
Возможны изменения. Звоните для уточнения информации
Пошук надії для бездітних пар:
як досягти омріяного батьківства? (частина 1)
Немовлята - це завжди щастя та радісна подія в будь-якій родині. Але болюча правда полягає в тому, що вагітність не така вже й легка мета для багатьох сучасних пар. Вердикт "безпліддя" та перспектива залишитись без повноцінної родини змушують опускати руки й поринути в депресію.
Однак, сучасна медицина, в такій ситуації дає надію. В теперішній час пари, що виборюють своє щастя створити повноцінну родину, можуть скористатися великою кількістю дієвих та доступних репродуктивних технологій. Тому не варто засмучуватись про неповноцінну сім'ю, залишатись бездітним.
Ця стаття допоможе розібратися в таємницях та плутанині про лікування безпліддя і стати на шлях батьківства вашій родині. Всі варіанти відрізняються та мають певні приписи, але досвідчений лікар-гінеколог завжди допоможе вам зробити правильний вибір.
Штучне запліднення або ЕКЗ-вагітність.
Цей метод має великий досвід та успішно зарекомендував себе. Вже майже 40 років минуло з дня народження першого "немовляти з пробірки" Луїзи Браун, яка народилася в Англії в результаті проведення операції екстракорпорального запліднення лауреатом Нобелівської проемії Робертом Едвардсом. На сьогодні існує більше п'яти мільйонів дітей, народжених в результаті цієї процедури.
Процес ЕКЗ передбачає запліднення яйцеклітини сперматозоїдом партнера в лабораторії поза межами організму, а потім імплантування ембріону в матку.
До початку процесу, ваш лікар буде контролювати ваші яєчники і терміни овуляциї, гарантуючи таким чином, що вони виробляють яйцеклітини, і що рівень гормонів в нормі. Майже завжди під час ЕКЗ, призначаються препарати, що сприяють дозріванню яйцеклітин в яєчниках жінки. Це має вирішальне значення для процесу, тому що наявність більш ніж однієї яйцеклітини сильно збільшить шанси завагітніти. У томувипадку, коли організм жінки не може виробляти яйцеклітини, використовується донорська яйцеклітина.
Процес може викликати деякий дискомфорт, але зазвичай процес проходить швидко і безболісно. Як правило, це займе від чотирьох до шести тижнів, щоб завершити один цикл ЕКЗ. Можливо знадобиться дві або три спроби до настання бажаної вагітності. Після успішного завершення процесу, вагітність протікає нормально.
Плюси і мінуси ЕКЗ.
Як і при будь-якому лікуванні безпліддя, не існує 100% гарантії успіху. Все залежить від віку: у молодих жінок за допомогою ЕКЗ більша ймовірність настання успішної вагітності. Рівень успіху знижується у жінок старшого віку. Позитивний результат ЕКЗ у жінок молодше 30 років складає близько 50%, а в жінок старше 40 років - близько 12%. ЕКЗ - один з самих ефективних методів для жінок старшого віку мати дитину.
Одна з потенційних переваг ЕКЗ - дозволяє проводити скрінінг матеріалу майбутніх батьків не лише на предмет генетичних хвороб, але і на вибір характеристик та фізичних атрибутів, як то етнічну приналежність, колір волосся, шкіри тощо.
Препарати, що стимулюють процес запліднення та вироблення яйцеклітин.
Жінкам, що мають проблему безпліддя, лікар - гінеколог може призначити спеціальні препарати, що стимулюють процес запліднення та вироблення яйцеклітин. Тіло жінки під їх дією, вивільняє репродуктивні гормони, які контролюють процес овуляції. Препарати для стимуляції народжуванності ефективні та приводять до успішного рузультату в 40-50% протягом трьох циклів. Вони часто використовуються в якості першого варіанту для жінок, які мають проблеми безпліддя. У однієї з трьох жінок таке лікування може викликати утворення бельше ніж однієї яйцеклітини. Всі генетично здорові яйцеклітини забирають у жінки. Одну частину заморожують, а другу запліднюють лабораторно. Після того вводять декілька ембріонів в порожнику матки, в результаті виникає багатоплідна вагітність.
Існує декілька різновидів таких препаратів, тому в кожному індивідуальному випадку потрібна консультація та детальне лабораторне обстеження у гінеколога. Лікар прописує особистий протокол запліднення кожній жінці. Як правило це займає від трьох до шести місяців, перш ніж відбувається зачаття або потрібно розглянути інше лікування.
Хірургічне втручання.
Може бути використано в тих випадках, коли блокуються маткові труби, для видалення ендометріозу тканин, для лікування СПКЯ, або для інших анатомічних аномалій. Він також може збільшити шанси завагітніти за допомогою природного зачаття.
Успіх будь-якого хірургічного втручання залежить від пошкодження маткових труб. Існує статистика, що 21-59% жінок, які перенесли операцію на фаллопієвих трубах. З них 40%, які пройшли лапароскопію, змогли успішно завагітніти. Крім звичайних ризиків, пов'язаних з хірургічним втручанням, існує невеликий ризик позаматкової вагітності, коли запліднена яйцеклітина опиняється поза маткою.
Дивітся продовження тут.
Корисні статті на нашому сайті:
Гинекологический осмотр в Киеве. Когда нужно посещать гинеколога?
Анализы в Киеве. Какие анализы входят в обязательную программу гинекологического осмотра?
Гинеколог в Киеве. Гинекологический осмотр. Рекомендации для женщин.