Европейское
качество медицины
в центре Киева!


Мы работаем для Вас:

Временный график работы

Пн, Ср: 17:00 - 20:30

Вт, Чт: 09:00 - 19:00

Сб: 10:00 - 16.00

Пт.: выходной

Возможны изменения. Звоните для уточнения информации


Видеоэкскурсия
по клинике

 

вагітність і робота: так чи ні?

Головна рекомендація всім, хто в цікавому стані - відсутність хвилювань и відпочинок при перших ознаках втоми. Але це зовсім не означає, що працювати не можна. Можна, а іноді навіть потрібно. Однак, необхідно продумати ряд умов для створення власного комфорту. вагітність і роботаВ першу чергу слід відрегулювати графік. Відволіктися від тривог  і страхів, що виникають під час вагітності, допоможуть:

 • спокійна робота;
 • комфортне робоче місце;
 • графік, що дозволяє робити перерви;
 • скорочений трудовий день.
Існують так само негативні фактори, що впливають на здоров'я матері і дитини:
 • стресові ситуації, шкідливе виробництво, нічні зміни, ранній підйом і відрядження;
 • перенапруження очей: не сидіть за комп'ютером довше трьох годин;
 • сидяча робота: робіть перерви щогодини по 15-20 хвилин, інакше станеться застій крові в малому тазі і збільшиться навантаження на хребет.
Але як працювати, коли кожен день підкидає нові і нові сюрпризи? Просто потрібно прислухатися до того, чого хоче ваш майбутній малюк, і піти йому назустріч.

Розставте пріоритети.

З першого дня вам доведеться вирішити, що в своєму житті ви добровільно будете змінювати. Адже вагітна жінка не може не змінюватися. А ось чинити опір неминучим змінам цілком здатна. Ті, хто звик повністю віддавати себе роботі, перебувати весь час у гущі подій, складно сприймають ідею перебудуватися і жити інакше. І така реакція тільки погіршує стан жінки, заважає їй насолодитися незвичайним станом вігітності!

Змініть режим дня.

Постійно сонливість - це в першій половині вагітності нормально. Не намагайтеся з собою боротися! Вам треба звикнути лягати раніше, щоб привчити себе до цього. Навіть якщо вам доведеться потихеньку додати дві години сну, не лякайтеся. Це тимчасове явище: місяця до четвертого все зміниться, і у вас додасться сил.

А ось вставати краще теж раніше, щоб добиратися на роботу не в натовпі, а до початку години пік. Ви більше не можете собі дозволити бігати за автобусом, встрибувати в нього з розгону і їхати в тісноті. Якщо виходити з дому на годину раніше, то потік пасажирів ще не такий щільний. Відмовтеся, якщо можливо, від частини транспорту на користь ходьби. Заодно і погуляєте - вам потрібні щоденні прогулянки.

Увечері після роботи відмовтеся від комп'ютера і телевізора. Краще прийміть теплу (але не гарячу!) розслаблюючу ванну, почитайте хорошу книжку або послухайте музику.

Тепер поговоримо про терміни.


Деякі жінки працюють, не відчуваючи проблем із самопочуттям. Інші вважають, що під час вагітності потрібно підготуватися до пологів і відпочити. Тут все індивідуально. Офіційно в Україні піти у декрет має право кожна жінка, починаючи з 30-го тижня її вагітності.

Однак, якщо колишній тепм життя витримувати не виходить і самопочуття погіршується, не варто перенапружуватися. Візміть відпустку безпосередньо перед декретом у зв'язку з вагітністю. А якщо поїздки до офісу в транспорті переносити вкрай важко, можна домовитися з керівництвом про віддалену роботу з дому.

Відкривайте нові можливості


Не ставтеся до вагітності, як до періоду випробувань  і обмежень. Навпаки, це час, коли для вас відкриваються нові можливості. Ось тільки деякі з них.

 • Можливість по-новому поглянути на себе. "Я - жінка, і маю право приймати від оточуючих захоплення, допомогу і турботу".
 • Можливість прислухатися до себе, концентруватися на корисному і позитивному.
 • Шанс навчитися відмітати те, що виводить з рівноваги.
 • Право "відпустити" складні і суперечливі відносини на роботі і в ближньому оточенні. Просто не займатися цим!
 • Можливість налаштуватися на майбутнього малюка, турботу про нього, ніжність, щастя!
Побачивши дві смужки на тесті на вагітність, будь-яка жінка починає хвилюватися: потрібно йти до гінеколога, здавати аналізи, а це черги і трата часу! У нашій клініці Ви зможете уникнути всіх неприємних моментів і здати необхідні аналізи в найкоротші терміни, а попередньо записавшись на прийом до лікаря - потрапити на нього без будь-яких затримок. Тут Ви також можете спостерігатися до 20-ти тижнів вагітності.

Для того, щоб дізнатися всі деталі і записатися на прийом - телефонуйте в Києві: (044) 272-35-52, (044) 272-29-61, (044) 272-37-63.

По этой теме читайте на нашем сайте: